Старши треньорът на Наполи Лучано Спалети призна, че неговият отбор

...

Спалети: Наполи се представи страхотно на „Анфийлд“

Старши треньорът на Наполи Лучано Спалети призна, че неговият тим е задоволен от успехите напоследък и е отстъпвал в желанието за триумф против Ливърпул при загубата с 0:2 в последния кръг на груповата фаза на Шампионска лига.Неаполитанците бяха в серия от 13 следващи победи във всички шампионати и Спалети регистрира обстоятелството, че отборът не е влезнал в мача с мисълта за борба.Въпреки загубата на " Анфийлд ", Наполи приключи преди всичко в групата. " Играхме ужасно, през по-голямата част от мача държахме добре топката, създадохме положения и бяхме покрай точка, без въобще да се борим. Това беше фундаментално “, сподели Спалети пред Скай Спорт Италия. " В хода на мача видях, че тимът очевидно се задоволяваше с равенството, тъй че направих промени, с цел да вкарам повече движение и предпочитание, само че това не беше задоволително. По отношение на манталитета, тъкмо когато се чувствахме удобно, трябваше да натискаме, тъй като нямахме какво да губим. Явно Ливърпул е привикнал повече да поддържа тази активност и движение за 90 минути.Това е мощен тим, тъй като да дойдем тук и да играем по метода, по който играехме за дълги интервали, значи, че имаме религия в себе си. Трябва да го използван на процедура против огромните клубове ", разяснява Спалети. " Издържахме добре и физически, само че допуснахме играта в своята половина и позволихме повече корнери, след които паднаха и головете. Знаехме, че нормално имат 13-15 корнера приблизително на домашен мач, тъй че без физика, мускули и височина в наказателното поле, беше ясно, че ще имаме проблеми ", сподели още Спалети.
Източник: novsport.com