Старши треньорът на Левски – Николай Костов, заложи на изключително

...

Левски триумфира с децата, средната възраст на отбора впечатлява

Старши треньорът на Левски – Николай Костов, заложи на извънредно млада група от играчи в реванша против Апоел Беер Шева (2:1). Средната възраст на 19-те играчи за мача беше 22.2 години. Това прави „ сините “ един от най-младите отбори в шампионата.

След напускането на Ивелин Попов и отсъствието на Николай Михайлов поради вирус, в записаните играчи в тимовия лист нямаше футболист, който да е над 30 години.

Най-възрастен бе вицекапитанът Цунами, който е на 27. Трима бяха на по 26 години – Кристиан Димитров, Велтон и Фадига. Най-млади бяха 17-годишните Кристиян Йовов и Преслав Бачев, който блесна в последния мач с надвит гол против Ботев Враца.

Пламен Андреев, Асен Митков и получилия травма Марин Петков нямат 20 години. Самият вратар пък усъвършенства още един връх. Стражът стана дебютантът под рамката на Левски в Европа, опазил най-дълго суха мрежа. Серията му спря на 349 минути или 5 часа и 49 минути без гол. Предишното достижение бе на Георги Петков от сезон 2001/02, когато не позволи попадение в 287 минути.

Източник: safenews.bg