СТАМБОЛОВО Най-голямата победа записа отборът на Стамболово в срещите си

...

ОФК Стамболово писа шестица на Свиленград II

СТАМБОЛОВО

Най-голямата победа записа тимът на Стамболово в срещите си от шампионата на Областната футболна група. В събота домакините надиграха с 6:0 гостуващия Свиленград II и дръпнаха с едно място във краткотрайното класиране. За триумфа на стамболовци хеттрик направи досегашния голмайстор на групата Емрах Юсуф, който се разписа в 25-ата, 27-ата и 78-ата минута на мача. По един гол вкараха Мерт Мюмюн в 30-ата, Бирол Осман в 62-ата и Мюмюн Мюмюн в 72-ата минута.

Никой не очакваше, че домакините ще си тръгнат с сходно цифрово изражение на резултата. Мачът се прекатурна единствено за 5 минути, като Емрах Юсуф и Мерт Мюмюн наказаха неефективните посетители с три безответни гола във вратата на Димитър Стефанов.

В 35-ата минута ще се запомни едно меле  и спорт сред играчи, където с жълти картони бяха декорирани двама играчи от Стамболово и Свиленград.

През втората част, гостите се пробваха да извърнат нещата в своя изгода, само че тактиката не им се получи, а Стамболово на контраатаки ги свари още веднъж неподготвени и направи резултата по този начин атрактивен.

Двубоят сред Извор (Горски извор) и Асти АБ бе отсрочен за 5 май, когато и двата тима почиват в 22-рия кръг.

Останалите срещи АФК Хасково – Хасково 1957, Любимец – Герганин извор и Раковски (Ивайловград) – Тунджа (Срем) се играят довечера от 17 часа.

Припомняме, че предходната седмица се състоя отсрочен мач от 20-тия кръг за шампионата. Герганин извор (Бисер) съумя да се наложи с 2:1 над АФК Хасково

Като голмайстор за символичните домакини с две попадения се отличи капитанът Станислав Колев в 25-ата и 70-ата минута. Младите хасковлии се подвигнаха на взлом, само че не можаха да наваксат изоставането от два гола. Попадението на Ерай Салиф в 78-ата минута не им доближи най-малко за еднакъв мач.

ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ:

1. Хасково 1957 (Хасково)                 17   13   2   2   50:19   41

2. Герганин извор (Бисер)                  17   12   3   2   50:18   39

3. Топлика (Минерални бани)           17   10   2   5   29:25   32

4. АФК Хасково (Хасково)                16   10   2   4   33:16   32

5. Извор Автомагистрала (Горски извор)              17    8   6   3   31:18    30

6. Хеброс 1921 (Харманли)                18    9   2   7   43:35    29

7. Свиленград 1921 II                          17    8   0   9   31:31    24

8. Стамболово (Стамболово)              18    6   4   8   42:39    22

9. Тунджа (Срем)                                 17    6   2   9   29:46    20

10. Любимец (Любимец)                     16    3   0  13   26:49    9

11. Асти АБ (Хасково)                         18    3   0  15   19:60    9

12. Раковски (Ивайловград)                16    2   1  13   11:38    7

Източник: marica.bg