Срив на електросистемата в Европа. Причина е претоварване, заради свръхпроизводство

...
Срив на електросистемата в Европа. Причина е претоварване, заради свръхпроизводство
Коментари Харесай

Срив на електросистемата в Европа заради претоварване


Срив на електросистемата в Европа. Причина е претоварване, поради свръхпроизводство във фотоволтаични централи. Затова се е наложило всички клиенти, които са непосредствено присъединени към такива централи, да останат без ток за малко. Включително в България., оповестява Нова тв. Проблемът към този момент е отхвърлен.

За разстройства на тока в Европа, които са засегнали и България, заяви Електроенергийния систематичен оператор. Претоварването на електроенергийната система, което пък е довело до повишение на систематичната периодичност у нас до 50,3 херца, а тя би трябвало да е 50.

Претоварването е довело до нарушение на електроснабдяването в някои елементи на България. Поетапно се възвръща прекъснатото електрозахранване на засегнатите консуматори, оповестяват от оператора. От ЕСО прецизираха, че честотата е овладяна, като у нас диспечерите са разпоредили на ерепетата да изключат фотоволтаиците на приблизително напрежение.

Осведомени специалисти споделиха, че Балканите са се отделили от централната система, т.е. електроенергийните системи не са били в паралел с европейската и това е станало поради повреди отвън територията на нашата страна, най-вероятно на север от нас.

При такива повреди потреблението е по-голямо от производството и това води до повдигане на честотата. Диспечерските ръководства на България, Сърбия, Гърция и Румъния да работили в синхрон, с цел да се овладее разлюлаването на системата, като е бил стеснен и износът на ток.

Източник: duma.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР