Срещата се игра пред около 6000 зрители в Разград. Като

...

Отново без победа: България и Северна Македония си врътнаха 1:1

Срещата се игра пред към 6000 фенове в Разград. Като цяло двата тима не предложиха особени футболни достолепия, чистите голови положения бяха необичайност и разумно България и Северна Македония си поделиха по точка.

В неделя " лъвовете " одобряват Грузия в нова среща от Лигата на нациите. Двубоят е от 21.45 часа още веднъж в Разград.

Гостуващият състав стартира по-активно срещата и опита няколко бързи офанзиви към вратата, защитавана от капитана на „ лъвовете “ Николай Михайлов. Той и отбраната пред него обаче бяха на своите места.

13-та минута се оказа съдбовна за македонците, които инкасираха попадение при първата по-сериозна опция за нашия отбор. Кирил Десподов разигра чудесно с Тодор Неделев, който с фирмен пас го изведе зад тила на защитата на гостите и нападателят на Лудогорец преодоля стража на Северна Македония Столе Димитриевски.

До края на полувремето възпитаниците на Благоя Милевски продължиха да натискат „ трикольорите “, само че без резултат. На почивката селекционерът на родните национали Ясен Петров размени Атанас Илиев с Георги Минчев.

Малко по-късно обаче македонците закономерно се добраха до изравнителен гол след удар, който рикошира и излъга Михайлов – създател на попадението бе Милан Ристовски. Картината на терена не се промени изключително, само че въпреки всичко Северна Македония понамали оборотите в края.

Именно тогава, в добавеното време на срещата, България можеше да стигне до триумф, откакто основният рефер Жереми Пиняр от Франция отсъди в началото дузпа за игра с ръка на състезател на гостите след удар на резервата Мартин Минчев.

Пиняр обаче отиде до монитора, с цел да преразгледа ситуацията и в последна сметка анулира решението за единадесетметров углавен удар, откакто повторенията ясно демонстрираха, че ръката на футболиста на македонците е до тялото.

До края не паднаха голове и по този начин българите стартираха с тъждество в първия си дуел от новото издание на Лигата на нациите. В различен мач от групата Грузия се оправи изрично с Гибралтар след 4:0 вкъщи.

В идващия си мач България приме аименно на грузинците в неделя, 5 юни, от 21:45 часа българско време още веднъж на „ Хювефарма Арена “ в Разград.

България - Северна Македония 1:1