Василев: Това е бюджет на мързел, страх и некадърност. Управляващите да го хвърлят и да се гръмнат!
ПБ внесоха бюджет с 5,7% недостиг, който има разноски с 3 милиарда повече от бюджета, поради който бяха митингите през декември 2025 година
Единственото нещо, което ПБ демонстрират, че могат да вършат, е да имат геометрична градация на разноските и дефицитите - това е шокиращо и неефикасно.
Това сподели пред БНР някогашният министър на стопанската система и на държавната администрация Николай Василев.
" За бюджета на кабинета " Желязков " използвах определението " маймунски " и споделих, че последното равнище е " скотщина ", в този момент се постанова да употребявам това определение, тъй като бюджетът на държавното управление на Румен Радев е два пъти по-лош. Следващата дума, която следва е " оставка ", друго няма какво да кажа ".
След два месеца грозно безмълвие внесоха възмутителен бюджет с 5,7% недостиг, който има разноски с 3 милиарда повече от бюджета, поради който имаше големи митинги през декември 2025 година, по тази причина депутати и министри, с изключение на финансовия, не излизат да го защитят, уточни той.
Това е бюджет на мързела, страха и некадърността, заключи Николай Василев и акцентира, че и министър председателят, и множеството от министрите и заместник-министрите в държавното управление са били в последните години на постове, на които са имали информация какво е положението на страната и на обществените ѝ финанси.
" Този бюджет не предстои на коригиране, не е нещичко, което да се поправя в придвижване. Целият бюджет би трябвало да бъде изхвърлен. Без нов бюджет до края на тази година е по-добре от тази скотщина, която вършат сега ", разяснява той.
Василев предложи 5 точки за по-добър бюджет - огромни съкращения в държавната администрация, оптимизация на обществения бранш, концесии, парите за ток, икономисване на разноски, което би трябвало да прави администрацията.
Единственото нещо, което ПБ демонстрират, че могат да вършат, е да имат геометрична градация на разноските и дефицитите - това е шокиращо и неефикасно.
Това сподели пред БНР някогашният министър на стопанската система и на държавната администрация Николай Василев.
" За бюджета на кабинета " Желязков " използвах определението " маймунски " и споделих, че последното равнище е " скотщина ", в този момент се постанова да употребявам това определение, тъй като бюджетът на държавното управление на Румен Радев е два пъти по-лош. Следващата дума, която следва е " оставка ", друго няма какво да кажа ".
След два месеца грозно безмълвие внесоха възмутителен бюджет с 5,7% недостиг, който има разноски с 3 милиарда повече от бюджета, поради който имаше големи митинги през декември 2025 година, по тази причина депутати и министри, с изключение на финансовия, не излизат да го защитят, уточни той.
Това е бюджет на мързела, страха и некадърността, заключи Николай Василев и акцентира, че и министър председателят, и множеството от министрите и заместник-министрите в държавното управление са били в последните години на постове, на които са имали информация какво е положението на страната и на обществените ѝ финанси.
" Този бюджет не предстои на коригиране, не е нещичко, което да се поправя в придвижване. Целият бюджет би трябвало да бъде изхвърлен. Без нов бюджет до края на тази година е по-добре от тази скотщина, която вършат сега ", разяснява той.
Василев предложи 5 точки за по-добър бюджет - огромни съкращения в държавната администрация, оптимизация на обществения бранш, концесии, парите за ток, икономисване на разноски, което би трябвало да прави администрацията.
Източник: dnesplus.bg
КОМЕНТАРИ




