СподелиАлександър Везенков се завърна в игра за Сакраменто Кингс след

...

Везенков се завърна в игра за Сакраменто с 5 точки

Сподели
Александър Везенков се завърна в игра за Сакраменто Кингс след дълго неявяване поради травма при успеха на неговия отбор над Юта Джаз със 127:106 вкъщи в мач от постоянния сезон на НБА.

Българският баскетболист игра за последно за „ кралете “ на 10 февруари поради изкълчен гален, оповестява БНР.

Тази нощ крилото записа близо 10 минути игра, в които записа 5 точки, 2 битки, 1 асистенци, 2 откраднати топки и 1 изгубена топка.

Везенков бе акуратен в стрелбата, като осъществя 2 от общо 3 опита и вкара единствения си изстрел от тройката.

Двубоят бе равносилен в първите две елементи, като резултата бе еднакъв малко след началото на третата четвъртина, само че по-късно домакините влязоха в серия от 23-2, с цел да поемат надзор над събитията и да стигнат до безапелационен триумф.

Най-резултатен за Сакраменто бе Кийган Мъри с 25 точки (5 тройки), а Де’Арън Фокс и Харисън Барнс прибавиха по 24, до момента в който Домантас Сабонис се регистрира с следващ „ дабъл-дабъл “ – 17 точки и 11 битки. За Юта Брайс Сенсабо и Колин Секстън вкараха по 22 точки.

С този триумф Сакраменто се изкачи до седмо място в класирането на Западната конференция с 43 победи и 31 загуби.

Първите шест отбора във всяка конференция се класират непосредствено за плейофите, до момента в който отборите от седмо до десето място играят в плей-ин шампионат за последните две позиции. Юта е на 12-то място без шансове за плейофите.

За още забавни вести, изявленията, разбори и мнения харесайте!
Източник: debati.bg