Специя стартира сезона с големи амбиции, но все повече изостава

...

Гълъбинов не игра при загуба на Специя

Специя започва сезона с огромни упоритости, само че от ден на ден изостава в класирането и не наподобява като тим, кадърен да се бори за промоция. Без българския си нападател Андрей Гълъбинов отборът на Паскуале Марино загуби с 1:3 визитата си на Асколи и към този момент е на 12-о място в класирането.

Гълъбинов въобще не беше в групата на гостите, които получиха гол още в 1-ата минута. Негов създател стана Матео Ардемани, а в самото начало на второто полувреме отбраната на Специя още веднъж сбърка и Микеле Кавион повиши на 2:0.

В 49-ата минута Никола Нинкович от Асколи беше изпъден, а Давид Окереке съумя да върне едно попадение, само че Специя не се възползва от по този начин създалата се обстановка. Софиан Бидауи от гостите също получи червен картон в 68-ата минута, а в края Емануеле Падела заби и трети гол за Асколи.

В класирането отпред е Палермо на Ивайло Чочев с 26 точки. Читадела, Пескара, Беневенто и салернитана допълват Топ 6.

MИНУТА Пожарна охрана МИНУТА! Серия Б 14 кръг, събота 11 ноември  Специя 1:1краен резулат  Фрозиноне