Спартак (Плевен) се поздрави с четвърта поредна и общо шеста

...

20 тройки стигнаха на Спартак срещу Черно море

Спартак (Плевен) се поздрави с четвърта поредна и общо шеста победа от началото на сезона в НБЛ, надигравайки като хазаин Черно море Тича с 97:80. В зала “Балканстрой” плевенчани нокаутираха единствения тим в шампионата, който няма триумф досега, откакто осъществиха фантастичните 20 тройки при 54% успеваемост отдалеко.

Николай Маринов даде звук и вкара половината сполучливи стрелби за три точки, завършвайки с 10/15 от отдалеченост и общо 35 точки. Цветослав Острев добави 19 точки (3/4 за 3), а Георги Бързаков наниза 15, като всички те бяха зад дъгата, откъдето той наниза 5/10. Денислав Вутев добави листата с реализаторите за Спартак с 10, а Николай Върбанов вкара 9.

Домакините изковаха триумфа си след почивката, откакто през първата половина на дуела си размениха по 10 минути превъзходство с младия отбор на варненци и в средата на мача даже изоставаха - 44:46. След третата четвърт домакините към този момент водеха със 70:65, а в оставащите 10 минути довършиха започнатата и справедливо се поздравиха с безапелационен триумф и 97:80.

Георги Боянов вкара 23 точки за гостите, до момента в който Мартин Коцев и Мартин Йорданов прибавиха по 12.