Юлия Стаматова започна с победа участието си на турнира на

...

Юлия Стаматова с убедителна победа на турнир в Сърбия

Юлия Стаматова стартира с победа присъединяване си на шампионата на клей в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди $.

Българката, която е сложена под номер 6 в схемата, победи Алесия Попеску (Румъния) с безапелационното 6:1, 6:1 за 81 минути. За място на четвъртфиналите тя ще се изправи против победителката от мача Саманта Имбо Нлога (САЩ) и квалификантката Тара Михайлевич, която е представителка на домакините.

Друга българка Яна Стоянова не съумя да преодлее първия кръг. Тя отстъпи с 2:6, 4:6 от рускинята Екатерина Казионова, която е седма в схемата на конкуренцията.

Още две родни състезателки вземат участие в главната скица Ани Вангелова и Дия Евтимова. Вангелова ще се изправи против миналата през пресявките украинка Анастасия Запаринюк, а Евтимова ще играе против друга квалификантката Миряна Йованович от Сърбия.