София. Въпреки че започна по-трудно мача си, Хебър постигна убедителен

...

Хебър постигна убедителен успех срещу Правец 88:66

София. Въпреки че стартира по-трудно мача си, Хебър реализира безапелационен триумф против Правец 88:66. Победителите вкараха 13 тройки в мача против 6 за съперника си, като също така имаха преимущество в подкошието и направиха по-малко неточности. Срещата започва с доста висока ефикасност, а след първата част баскетболистите на Георги Велчев водеха с 27:25 след 13 точки на Данаил Христов. Още при започване на втория интервал обаче отборът от Пазарджик стигна до поврат, а след мощни финални минути на полувремето, на почивката бе напред с 49:37. В средата на третата четвърт Хебър се откъсна с 22 точки, а преди последната част водеше с 69:49. В нея Правец стартира със серия от 7:0, само че по-късно противникът му още веднъж усили разликата и я задържа до края.

По 15 точки за спечелилите означиха Вангел Илиев и Георги Кръстев (8 борби), Веселин Веселинов се включи от пейката с 14 точки, Георги Кендеров записа 13 точки и 9 битки, а Юлий Арабаджийски има 10 точки и 10 битки. За Правец Данаил Христов бе над всички с 26 точки и 10 битки, мощно игра и Павлин Ганчев с 12 точки и 18 битки, Иван Руньов добави 11 точки.

Хебър към този момент e с баланс 23-3 в шампионата, с точка преднина пред другия си съперник Спортист Своге, който обаче е с мач по-малко и при триумф в идващия си мач, ще се върне на лидерската позиция.
Източник: focus-news.net