София. Шампион 2006 постигна четвърта и много важна победа от

...

Шампион 2006 се пребори за четвъртата си победа в ББЛ А група

София. Шампион 2006 реализира четвърта и доста значима победа от началото на сезона в западния район на ББЛ А група. Тимът завоюва дербито в дъното на класирането, откакто се наложи над Атлетик с 83:72, като компенсира многото си неточности с по-добри изяви в подкошието.

След тази среща и двата тима са с баланс 4-17 на последните две места в подреждането.

Само за няколко минути Шампион 2006 натрупа двуцифрена разлика, а след 10 минути игра водеше с 22:13. Вторият интервал бе много по-равностоен. На няколко пъти символичните посетители се доближаваха на 5 точки от своя противник, който обаче на почивката още веднъж имаше стабилен задатък – 45:35.

Баскетболистите на Александър Алексиев започнаха доста мощно второто полувреме и дръпнаха с 22 точки, а последната четвърт стартира при 66:48 в тяхна изгода. Атлетик обаче не се отхвърли и съумя да смъкна изоставането си единствено до 7, само че Шампион 2006 не позволи цялостен поврат и удържа водачеството си до последно.

Мартин Тодоров бе най-резултатен за спечелилите с 29 точки и 9 битки. Константин Паисиев направи трипъл-дабъл от 18 точки, 16 битки и 10 асистенции. Константин Дочев добави 17 точки.

За Атлетик Радослав Йорданов бе над всички с 27 точки, Александър Димитров се регистрира с 16 и 13 битки.

Преди това се изигра и мач от ББЛ Б група - Жени, като в него Инстрейд надделя безапелационно КИМ с 65:32.
Източник: focus-news.net