София. Отборът на Септември София постигна първа победа във Втора

...

Септември вкара 4 гола на Спартак Варна за първа победа във Втора лига

София. Отборът на Септември София реализира първа победа във Втора лига, откакто победи с 4:2 Спартак Варна като хазаин.

През първата част, играчите на Септември преобладаваха на терена, като единственото рисково състояние за гостите от Варна пристигна след самостоятелна неточност в отбраната на " септемврийци ". Въпреки положителната игра първото попадение на сметката на домакините падна в 38` минута, когато Асен Георгиев даде диагонал към Кристиян Пешов, кой центрира в наказателното поле и Айкут Рамадан откри с компактен удар.

Играчите на Христо Арангелов пропуснаха няколко положителни благоприятни условия за гол, като Мартин Ачков стреля от фаул, само че стража Станислав Нисторов избави. Владислав Узунов на два пъти насочи удари от далечно разстояние, а пробивите по крилата на Ачков, Пешов и Кабов притесняваха гостуващите бранители през цялата първа част.

Второто полувреме стартира още веднъж с домашен напън, като Владислав Узунов центрира към Марио Илиевски, само че секунда преди нападател да нанесе удар, Нисторов улови топката. В 58` минута Кристиян Пешов удвои резултата откакто самичък си създаде опция за изстрел към вратата на Спартак Варна и с акуратен удар я прати в горния десен ъгъл. Минути по - късно Атанас Кабов вкара трети гол за Септември, откакто провежда бърза контраофанзива, пробяга цялото разстояние до противниковата врата и стреля. В 64` минута Марио Илиевски наказа неточност на вратаря Станислав Нисторов, която го остави самичък на празна врата и означи за 4:0.

В 75` минута Симеон Александров стреля от границата на наказателното поле, само че ударът му мина на сантиметри над напречната греда. В 80` минута Владислав Мирчев означи едно попадение за гостите, откакто Васимир Ал Хатиб уточни бялата точка за нарушаване на Мартин Ачков. В 85` минута Даниел Начев означи втори гол за Спартак Варна, откакто беше оставен непокрит в наказателното поле. В 86` минута Иван Колев проби, центрира към Симеон Александров, само че топката бе избита в корнер. В 89` минута основният арбитър подмина 100% дузпа за Септември, откакто Атанас Кабов бе фаулиран жестоко в наказателното поле.

Докрая на срещата Велислав Боев от Спартак Варна получи червен картон, откакто съзнателно удари с топката Атанас Кабов.

Състав: Банков, Георгиев - к., Ачков, Арсов, Тодоров, Гаврилов, Рамадан (И.Колев), Узунов (К.Колев), Пешов (С.Александров), Кабов, Илиевски (И.Аврамов)

Източник: focus-news.net