София. На Запад Миньор 2015 стартира с победа участието си

...

Миньор 2015 поведе в полуфинала на Запад

София. На Запад Миньор 2015 започва с победа присъединяване си в полуфиналите, откакто довечера в столичната зала „ Триадица “ надделя Хебър с 84:69.

След поредност от замени на водачеството първоначално, след 10 минути игра тимът от Пазарджик поведе с 23:17. В средата на втория интервал обаче баскетболистите на Георги Младенов стигнаха до нов поврат, само че на почивката Хебър още веднъж имаше минимално преимущество – 45:44. Ключова се оказа мощната трета четвърт, в която Миньор 2015 натрупа солидна преднина и преди последната четвърт бе напред с 67:55. В оставащото време отборът нямаше проблем да поддържа разликата и да завоюва.

Георги Бързаков бе най-резултатен за спечелилите с 29 точки. Милен Дудев се регистрира с 13 точки и 11 асистенции, Христо Гатев има 10 точки и 9 битки. За Хебър играещият треньор Веселин Веселинов осъществя 18 точки, 10 вкара Боян Тенев.

Източник: focus-news.net