София. Днес ще е предимно слънчево. Преди обяд от северозапад

...
София. Днес ще е предимно слънчево. Преди обяд от северозапад
Коментари Харесай

НИМХ: Ще е предимно слънчево

София. Днес ще е най-вече слънчево. Преди обяд от северозапад облачността, изначало висока, а след обяд и междинна, ще стартира да се усилва. Това заяви за Агенция „ Фокус ” дежурният синоптик Евгения Егова от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) . Ще духа слаб вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат сред 9° и 14°, в София към 10°.

Над Черноморието ще е слънчево, след обяд с раздрана междинна и висока облачност. Ще духа слаб вятър от запад-северозапад. Максимални температури на въздуха: 9°-10°. Температурата на морската вода е 5°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

Над планините ще е слънчево. След обяд от северозапад ще стартира нарастване на облачността, изначало междинна и висока. Ще духа слаб, по билата до сдържан вятър от запад-северозапад. Максимална температура на височина 1200 метра към 2°, на 2000 метра - към минус 3°.
Атмосферното налягане е доста по-високо от междинното за март - едва ще се намали.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР