Снимка: BGbasketДомакинът на финалите на държавното първенство за момчета U16

...

Черно море Тича стартира с убедителна победа

Снимка: BGbasket

Домакинът на финалите на държавното състезание за момчета U16 Черно море Тича записа убедителна победа в първия ден от програмата.

``

В пълната зала „ Христо Борисов “ варненци завоюваха против Левски с 94:56. Те започнаха стремително със серия от 13:0, като направляваха играта през цялото първо полувреме, с цел да стигнат до 46:30 на почивката. Черно море изигра постоянна трета четвърт, в която дефинитивно предреши мача и усили разликата до близо 30 точки, а до края резервира цялостен надзор и направи успеха си разгромна.

Любомир Керемедчиев записа 24 точки, 7 битки и 4 асистенции за спечелилите, Борис Блахо добави 13 точки и 8 битки, а с по 12 точки се включиха Николай Господинов и Иван Спиров.

За Левски Марио Боянов означи 14 точки, а с 9 се регистрира Никола Давидов.

Днес от 19 ч. " моряците " играят с ЦСКА, а на следващия ден играят с най-трудния си противник в Група Б - Рилски състезател.
Източник: petel.bg