Служителка на банка е задържана за присвояване на 144 200

...
Служителка на банка е задържана за присвояване на 144 200
Коментари Харесай

Касиерка в банка открадна над 144 хиляди лева с кукла

Служителка на банка е арестувана за заграбване на 144 200 лв. в Пловдив.

Досъдебното произвеждане е формирано в отдел „ Икономическа полиция " при Областната дирекция на МВР-Пловдив на 30 май. То е по сигнал от управлението на клон на банка, че след вътрешен одит е открито длъжностно заграбване в изключително огромни размери.

Според предварителната информация, в интервала от началото на 2020 година доникъде на април тази година, в качеството си на касиер, 52-годишна служителка нелегално отклонила за себе си сумата от 144 200 лв., благосъстоятелност на банката. На този стадий от следствието са разпитани голям брой очевидци, осъществени са редица процесуални и следствени дейности.

Изяснен е и механизмът на осъщественото закононарушение - благодарение на режещо устройство вид „ гилотина " и зелена хартия за окомплектоване на копюри с банкноти дамата изготвяла шаблони, наподобяващи 100 лв..

С т.нар „ кукла " тя заменяла присвоените пари от касата, като най-отгоре замаскирала купчината с същинска банкнота. При претършуване в дома й са конфискувани въпросното режещо устройство и употребената хартия.

С разпореждане на наблюдаващия делото прокурор арестуваната е привлечена като обвинена. Наложена й е мярка „ гаранция " в размер на 5000 лв.. Част от присвоените пари – 20 000 лв., дамата е възстановила.
Източник: eurocom.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР