След три поредни неуспешни опита (2 равенства и 1 загуба)

...

Реал най-сетне с първа домакинска победа за сезона

След три следващи несполучливи опита (2 равенства и 1 загуба) Реал (Мадрид) най-накрая реализира първа победа на „ Сантяго Бернабеу ” от началото на сезона в Примера дивисион. Шампионите съкрушиха Еспаньол с 2:0 в среща от седмия кръг и записаха триумф №100 над този противник за състезание.

Младокът Ашраф Хакими стартира титуляр за „ кралския ” клуб поради проблемите в отбрана. Кристиано Роналдо и Марко Асенсио бяха нападателите на домакините, подкрепяни интензивно от Иско, който още в първите секунди се озова самичък против вратаря Пау Лопес, който отрази удара.

Гостите от Барселона мъчно напускаха своята половина с оглед засиления напън на „ белия балет ”, чийто футболисти обаче не намираха задачата с ударите си от разнообразни дистанции.

В 30-ата минута напъните на домакините приключиха с гол на Иско след превъзходен извеждащ пас на Кристиано Роналдо, който минута по-късно пропусна да удвои задатъка на „ кралете ” от преференциална позиция.

През втората част гостите поглеждаха по-често в предни позиции, а домакините понижиха темпото. В 50-ата минута вратарят Кейлор Навас избави удар на Марк Наваро.

В 70-ата минута каталунците изгубиха топката в центъра, получи се светкавична офанзива на Реал, Асенсио върна обратно към Иско, който от междинна отдалеченост вкара втория си гол в мача за 2:0.

До края на мача Реал продължи да господства, само че по този начин и не порази вратата на Пау Лопес за трети път.

След четвъртия си триумф за сезона и първи домашен „ кралският ” клуб е пети с 14 точки. Еспаньол заема 14-а позиция с 8 точки.