След като Англия стартира ударно участието си на Мондиал 2022,

...

Англия - САЩ в битка за осминафинал

След като Англия започва стремително присъединяване си на Мондиал 2022, побеждавайки Иран с 6:2, през днешния ден „ трите лъва “ излизат на „ Ал Баит “ против Съединени американски щати във втория си дуел в Катар. Втори следващ триумф ще приближи доста селекцията на Гарет Саутгейт към първото място в група „ В “. Американците взеха точка в дуела с Уелс и през днешния ден ще се опитат да създадат същото против огромния любимец в групата, след което ще могат да се надяват, че с победа против Иран ще се преборят за второто място.Англия нямаше никакви проблеми против Иран, като отборът сподели доста положителни неща в нападателен проект. Големите гении в този тим на Англия – Джуд Белингам и Букайо Сака, които са надлежно на 19 и 21 години, се показаха извънредно мощно. Първият откри резултата в 35-ата минута, а вторият се разписа два пъти (43`, 62`). Рахийм Стърлинг (45`+1), Маркъс Рашфорд (71`) и Джак Грийлиш (90`), които се появиха като запаси, довършиха иранците. Персите въпреки всичко стигнаха до две попадания посредством Мехди Тареми (65`, 90`+13`-дузпа). Така англичаните прекъснаха неприятната за тях серия от шест следващи срещи без победа.Днес Англия ще се опита за четвърти път да завоюва първите си два мача на международни шампионати. „ Трите лъва “ бяха крайни спечелили в осем от последните си 11 мача против Съединени американски щати във всички шампионати, като означиха 39 гола в тези срещи.
Добрите вести за Саутгей преди този мач са, че капитанът на Англия Хари Кейн и централният защитник Хари Магуайър ще бъдат разполагаем.
Американците имаха съществено преимущество през първото полувреме на дуела с Уелс, след което водеха след гол на Тимоти Уеа. Тимът на Робърт Пейдж усъвършенства представянето си след почивката и стигна до изравнително попадение. То бе дело на Гарет Бейл, който се разписа от дузпа, която самичък си завоюва.САЩ се класира за 1/8-финалите в последните си две участия на международни шампионати – през 2010-а и 2014-а. В Южна Африка „ янките “ приключиха преди всичко в група точно с Англия. Тогава директният дуел сред двата отбора приключи 1:1.