След две последователни шампионатни поражения, Рома постигна ценен успех с

...

"Рома" не впечатли, но надигра "Специя" на "Олимпико"

След две поредни турнирни провали, " Рома " реализира скъп триумф с 2:0 над гостуващия " Специя " в финален мач от 17-ия кръг на Серия " А ". Българският централен бранител Петко Христов стартира срещата на аварийна пейка на " орлетата ", само че по този начин и не се появи на терена. В негово неявяване съотборниците му позволиха загуба в шесто следващо посещение и не престават да страдат в дъното на класирането.

За " джалоросите " на Жозе Моуриньо бе значимо да завоюват трите точки даже и без блестяща игра, с цел да не изостанат още повече от челната четворка.

Без контузения си капитан Лоренцо Пелегрини, Ел Шаарауи и Дзаниоло, и санкции Джанлука Манчини, " Рома " стартира превъзходно и си обезпечи преднина още в 6-ата минута. Центриране от ъглов удар бе отклонено от Тами Ейбрахам, а по-късно сънародникът му Крис Смолинг също с глава насочи топката във вратата. За първи път от сезон 2004/05 насам един англичанин асистира на различен за попадение в италианския хайлайф.

Още до почивката " Специя " пропусна положителни благоприятни условия да изравни, а малко след нея получи второ попадение във вратата си. Случи се след нов корнер, изпълнен от Жордан Верету, като подаването му бе засечено с глава от различен централен бранител - Роджер Ибаниес. Той означи четвъртия си гол за сезона във всички шампионати.

Гостите не се възползваха от още качествени положения до края и този път останаха даже без попадение против " Рома ", откакто вкараха и в трите мача от съперничеството през предишния сезон. " Вълците " завоюваха едвам за повторно в последните си пет турнирни семейства, реабилитирайки се най-малко частично пред тифозите за провалите от " Болоня " и " Интер " в предходните два кръга.

Тимът на Моуриньо събра 28 т. и се изкачи на шестото място, изпреварвайки по голова разлика " Ювентус ". Петият " Фиорентина " е с две точки повече, а четвъртият " Наполи " е на осем пред " джалоросите ". Оставайки без триумф в пет поредни дуела на равнище Серия " А ", " Специя " се задържа на 16-ото място с 12 точки - две повече от първия в зоната на изпадащите отбор на " Дженоа ".

За " Рома " следва посещение на " Аталанта " идната събота, а като част от програмата на 18-я кръг " Специя " ще одобри " Емполи " в неделя.
Източник: btvnovinite.bg