Славия допусна първо поражение в контролите си от зимната подготовка.

...

Славия с първа загуба в контролите през зимата

Славия позволи първо проваляне в контролите си от зимната подготовка. " Белите " отстъпиха на Рубин (Казан) с 1:3 в инспекция в Белек. И четирите попадения в дуела паднаха през второто полувреме.

Велко Йеленкович си означи автогол в 55-ата минута, а шест по-късно Олег Иванов удвои. Мартин Сораков (77 " ) понижи резултата, само че три минути преди края на срещата Никола Чумич постави точка на разногласието.

Мачът стартира равностойно, а руснаците сътвориха първата по-опасна обстановка. Фамей проби в наказателното поле на " белите " и нанесе изстрел, който обаче беше отразен от Светослав Вуцов.

В 14-ата минута Славия получи право да извърши дузпа поради игра с ръка на футболист на Рубин. Тони Тасев застана зад топката, само че противниковият пазач отгатна посоката на удара и резервира нулевото тъждество.

5 по-късно Вуцов още веднъж се отличи с добра изява, откакто отрази изстрел на Тахери от фал наоколо до наказателното поле.

В идващите минути руснаците на няколко пъти насочиха удари към вратата на " белите ", само че те не затрудниха Светослав Вуцов, който действаше несъмнено под рамката. До края на първата част нямаше нищо забавно и двата тима се отдръпнаха на отмора при резултат 0:0.

Още при започване на второто полувреме Кристиян Стоянов шутира рисково, само че след рикошет в крайници на състезател в черно, кълбото профуча над напречната греда.

В 54-ата минута Рубин провежда добра офанзива по десния фланг, откъдето топката беше центрирана към Даку, а нападателят стреля с глава на сантиметри от задачата.

Само 60 секунди по-късно съветският тим поведе, откакто Велко Йеленкович си означи злополучен автогол, засичайки кълбото в личната си врата.

Малко преди да измине час игра от началото на мача Рубин беше покрай втори гол, само че Светослав Вуцов реагира ослепително. Стражът на " белите " обаче нямаше какво да направи в 61-вата минута, когато Олег Иванов засече центриране от директен свободен удар и с глава осъществя за 2:0.

В 70-ата минута като по знамение Славия не понижи резултата. Ертан Томбак откри по страховит метод Мартин Сораков, който от чиста позиция стреля на сантиметри от десния непряк дирек.

В 77-мата минута " белите " върнаха едно попадение посредством Мартин Сораков. Емил Стоев насочи мощен удар към вратата на съперника, а нападателят с №9 на гърба си отклони топката в мрежата - 1:2.

Три минути преди края на постоянното време Чумич се оказа на точното място в наказателното поле, като засече центриране отдясно и несмущаван осъществя в опразнената врата, с цел да оформи крайния резултат.