Швейцарецът Стан Вавринка претърпя поражение на старта на турнира по

...

Стан Вавринка загуби на старта в Монреал

Швейцарецът Стан Вавринка претърпя проваляне на старта на шампионата по тенис в Монреал (Канада) от сериите „ Мастърс “ с награден фонд 5 926 545 $.

Трикратният първенец от Големия шлем загуби от Емил Руусувуори (Финландия) с 3:6, 6:3, 3:6 за 2 часа и 12 минути в мач от първия кръг, занимателен поради пороен дъжд.

Бившият номер 3 в международната класация Стан Вавринка сподели добър тенис, само че не съумя да преодолее Руусувуори. 37-годишният швейцарец пропусна огромна част от предишния сезон откакто претърпя интервенция на левия крайник. Той се завърна на корта през март, само че позволи няколко отпадания в първия кръг на шампионатите, в които взе участие.

Във втория кръг Емил Руусувуори ще се изправи против осмият подложен в схемата поляк Хуберт Хуркач, който надигра във Вашингтон през предходната седмица, постигайки най-голямата победа в кариерата си.

Руснакът Карен Хачанов в профил аржентинеца Франсиско Черундоло също в три сета –7:6(4), 5:7, 6:3 в мач траял 2 часа и 46 минути. Противниците направиха общо 73 непредизвикани неточности. Хачанов, който е достигал на два пъти до полуфиналите в Монреал, ще играе във втория кръг против спечелилия от мача сред хърватите Марин Чили и Борна Чорич.

В други срещи от първия кръг 21-годишният американец Дженсън Бруксби се оправи с представителя на Казахстан Александър Бублик с 6:2, 6:3, а Алекс Молчан (Словакия) победи Макензи Макдоналд (САЩ) със 7:6(1), 6:4.

Забавянето на старта на шампионата с няколко часа докара до отлагането и на упования с гол интерес мач на британеца Анди Мъри против американеца Тейлър Фриц.

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи тенис дуели от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP CUP, ATP Finals и Next Gen, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.