Швеция направи сериозна крачка към класиране на световното първенство, след

...

Гол след рикошет доближи Швеция до участие на световното първенство

Швеция направи сериозна крачка към класиране на международното състезание, откакто победи с 1:0 Италия в първи мач от плейофите. Скандинавците завоюваха с гол на резервата Якуб Йохансон в 61-ата минута.

Победното попадение пристигна след рикошет в крайници на Даниеле Де Роси, в миг когато Италия играеше по-добре. Пред над 50 хиляди почитатели на " Френдс сцена " и пред погледа на легендата Златан Ибрахимович Швеция стигна до доста скъп триумф.

" Тре кронур " пропусна последните два шампионата на планетата в Южна Африка и Бразилия, откакто не се класира. Четирикратният международен първенец Италия е единствено на 90 минути от голяма изненада. " Скуадра адзура " не е играла единствено на два Мондиала дотук в историята – през 1930 и 1958 година В последните 14 шампионата Италия непроменяемо беше измежду участниците.

Преди този мач Швеция беше в отлична форма като хазаин и имаше шест победи, и единствено едно тъждество. Това се затвърди с нов триумф, който има доста огромна стойност.