Шумен допусна поражение в последния си контролен мач преди началото

...

Шумен със загуба в последната си контрола

Шумен позволи проваляне в последния си надзорен мач преди началото на сезон 2022/2023 в Националната баскетболна лига за мъже. Отборът загуби в Констанца от локалния Атлетик със 70:83.

Двубоят беше равносилен през по-голямата си част. Домакините от Констанца имаха лек превес през първата четвърт, само че Шумен се държаха покрай съперника и не му дадоха да направи сериозен задатък. Втората четвърт също беше равностойна, само че румънците имаха преднина преди почияката.

Отборът от Констанца изигра мощна трета четвърт, в която натрупа по-голямата разлика. В последния интервал Шумен не можа да се приближи още веднъж до съперника и румънците стигнаха до триумфа с 13 точки разлика - 83:70.

Шампионатът в НБЛ стартира в събота (8 октомври), а Шумен гостува на Черноморец Бургас. Мачът ще бъде предаван в YouTube канала на БФБаскетбол с начален час 19.00. Първото домакинство на Шумен е на 13 октомври (четвъртък) от 18.00 часа против новака в елита ЦСКА.