Щангистът Христо Христов бе обявен за спортист на Варна за

...

Христо Христов стана Спортист №1 на Варна за октомври. Черно море Никея е най-добрият отбор

Щангистът Христо Христов бе разгласен за състезател на Варна за месец октомври`2019. Варненецът стана европейски първенец до 20 години на шампионата в Румъния. Негов персонален треньор е Живко Николов. Двамата отсъстваха от днешната гала тъй като са на лагер в Асеновград. Христо завоюва и наградата за Спортист №1 на варненското спортно учебно заведение за същия месец.

За тим на октомври бе избран отборът по баскетбол в колички „ Черно море Никея “. Те сграбчиха сребърните медали в шампионата на страната за тази година. Лично президентът на клуба Мариан Маринов получи премията.

Победител в онлайн анкетата е младата състезателка по плуване от ПСК „ Астери “ Александра Вачкова. Тя събра 51,54 % в онлайн гласуването.

Александра завоюва злато, сребро и бронз на интернационален шампионат в Бургас. Треньор е Гергана Василева.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!