Шефилд Юнайтед намали разликата до безопасното положение до седем точки,

...

Шефилд Юнайтед намали изоставането си на дъното с победа срещу намиращия се във форма Лутън

Шефилд Юнайтед понижи разликата до безвредното състояние до седем точки, като завоюва едвам третата си победа във Висшата лига за сезона с победа с 3-1 против Лутън на Kenilworth Road.

Отборът на Роб Едуардс беше най-хубавият тим в битката за изпадане, само че тук те бяха анулирани от Блейдс, частично заради слабото първо полувреме, в което Камерън Арчър и Джеймс МакАти – от дузпа – вкара, с цел да отвори разлика от два гола.

Лутън взе 11 точки от последните си шест мача, а Шефилд Юнайтед единствено две в еквивалентния интервал, само че макар преобладаващото владеене на топката, домакините бяха спънати от твърдоглав резултат от дъното в лигата.

Те се събраха след почивката, намалявайки изоставането на половина със лична дузпа от Карлтън Морис.

И въпреки всичко в настояването за равнене те бяха оставен непокрит на почивката и при тъкмо такава офанзива Винисиус Соуза победи Томас Камински, с цел да подпечата първа победа в гостуването на тима на Крис Уайлдър и да хвърли искрица вяра върху...