Шампионката от Откритото първенство на САЩ Ема Радукану се класира

...

Ема Радукану си осигури мач срещу световната номер 1 в Щутгарт

Шампионката от Откритото състезание на Съединени американски щати Ема Радукану се класира за четвъртфиналите на тенис шампионата в Щутгарт на червени кортове с награден фонд от 757 900 $ след победа над германката Тамара Корпач с 6:0, 2:6, 6:1 зя 1:42 часа. Британската тийнейджърка се наложи с по-силния си сервис, като съумя и да направи 5 пробива против 2 на съперничката си. На четвъртфиналите обаче Радукану ще има сложна задача, като ще се изправи против международната номер 1 в ранглистата Ига Швьонтек.

В различен мач от шампионата естонката Анет Контавейт се наложи мъчно над рускинята Екатерина Александрова с 2:6, 6:3, 7:6 (5). Мачът продължи 2 часа и 17 минути и се реши едвам в края му. В третия сет резултатът бе 5:5, като Контавейт завоюва точка на собствен сервис, а по-късно направи и направи и мини пробив при сервис на рускинята и затвори мача. Тя ще се изправи на четвъртфиналите против Арина Сабаленка.
Източник: bnr.bg