Шампионът Питсбърг разгроми гостуващия Нешвил с 4:0 в повторение на

...

Овечкин изравни 100-годишно постижение в НХЛ

Шампионът Питсбърг разгроми гостуващия Нешвил с 4:0 в повтаряне на финала за купа "Стенли " от предишния сезон. Вратарят Мат Мъри продължи отличната си серия против противника, като избави всичките 26 удара и за трети следващ мач не позволи гол, два от които в серията за купата през юни.

Мъри записа шести "шътаут " в кариерата си, а Питсбърг се възвърне от шокиращата загуба с 1:10 от Чикаго отпреди два дни и реализира първа победа в третия си мач от акцията.

Евгени Малкин и Джейк Генцел дадоха добър задатък на първенците в първите 11 минути на дуела, а Райън Рийвс и Оли Мата прибавиха по едно попадение в идващите две третини. Сидни Кросби и Брайън Ръст се отличиха с по две асистенциии.

Александър Овечкин изравни достижение в лигата отпреди 100 години, откакто записа хеттрик във втори следващ мач на Вашингтон на старта на сезона.

Столичани разгромиха гостуващия Монреал с 6:1, а Овечкин се разписа четири пъти. Той вкара три гола и при успеха с 5:4 с дузпи против Отава като посетител в първия мач на тима от акцията преди два дни.

Сънародникът на съветската звезда Евгени Кузнецов записа асистенции при всяко едно от попаденията на Овечкин и към този момент има седем асистенции в първите две срещи на отбора.

Детройт също започва сезона с две победи, откакто надви с 2:1 с дузпи над домакина Отава. Гостите, които през предишния сезон пропуснаха плейофите за първи път от 1990 година, стигнаха до триумфа с само попадение на Франс Нилсен при наказателните удари.

Вратарят Джими Хауърд направи отличен мач с 37 спасявания, а Мартин Фърк се разписа във втори следващ мач, с цел да даде задатък на Детройт 2:34 минути преди края. 43 секунди по-късно обаче Дион Фанюф изравни.

С три безответни гола в последната част Торонто стигна до триумфа с 8:5 над Ню Йорк Рейнджърс като хазаин. Гостите наваксаха закъснение от 1:5 и стигнаха до 5:5 малко преди края на втората третина, само че за повече нямаха сили.

Зак Хайман се отличи с два гола за триумфа. За Ню Йорк с гол и три асистенции приключи Матс Дзукарело.

Ню Джърси започва сезона си с триумф с 4:1 над гостуващия Колорадо.

Вратарят Кори Шнайдер приключи с 40 спасявания, а новобранецът Уил Бъчър записа три асистенции и стана първият състезател в историята на тима, който реализира три точки в дебюта си за клуба.

Новият тим в лигата Вегас Голдън Найтс записа втора поредна победа на старта на дебютния си сезон след 2:1 с продължение над домакина Аризона. Джеймс Нийл донесе триумфа 1:14 минута преди края на добавеното време, а Нейт Шмид се отличи с изравнителен гол 72 секунди преди финалната сирена на постоянното време и с асистенция за попадението на Нийл.

Марк-Андре Флюри отрази 27 шайби. Анти Раанта избави 42 удара, само че това не беше задоволително за Аризона.

Ти Джей Броуди се отличи с два гола и две асистенции, а Джони Гудро добави попадение и три асистенции, при триумфа на Калгари с 6:3 над гостуващия Уинипег.

Анже Копитар се разписа два пъти и добави асистенция, а Лос Анджелис започва с втора поредна победа след 4:1 над домакина Сан Хосе.