Шампионът от турнира по тенис в Аржентина Карлос Алкарас (Испания)

...

Проливен дъжд остави Алкарас и Фонини на един гейм от преминаване във втория кръг

Шампионът от шампионата по тенис в Аржентина Карлос Алкарас (Испания) е на един гейм от победа против Матеуш Алвеш преди пороен дъжд да приключи мача от първия кръг на Рио Оупън. Алкарас водеше с 6:4, 5:3 против участващия с уайлд-кард представител на домакините, само че времето не разреши да се доиграе.

Алвеш заема 556-о място в международната класация тази седмица. Мачът ще продължи през днешния ден след обяд локално време. Победителят ще се изправи против Фабио Фонини или Марсело Бариос Вера в идващия кръг.

Шампионът от Откритото състезание на Съединени американски щати през 2022 година победи предходната седмица в Буенос Айрес в своя първи шампионат от ноември насам. Поредица от травми, появили се в този интервал, му попречиха да играе и на Откритото състезание на Австралия този януари. Алкарас също по този начин пази купата си от Рио де Жанейро от предходната година.

Камерън Нори, който падна от Алкарас на финала в Буенос Айрес, продължава към втория кръг след триумф над Хуан Мануел Черундоло (Аржентина) със 7:5, 6:1 за час и 29 минути.

Нори изоставаше с 3:5 в първия сет, само че по-късно подвигна темпото. Спечели идващите 10 от 11 вероятни гейма и победи в два сета. 27-годишният Нори ще се изправи против любимеца на локалната аудитория Тиаго Монтейро, който отстрани първенеца от US Open 2020 Доминик Тийм в понеделник.

Италианският деец Фабио Фонини също отива към втория кръг и чака доиграване през днешния ден при задатък от 6:2, 5:2 над чилийския квалификант Томас Бариос Вера. Тази среща също беше прекратена поради дъжда.

Номер 4 в схемата Франсиско Черундоло завоюва с 4:6, 6:3, 6:3 над Роберто Карбеяс Баена, до момента в който Даниел Галан (Колумбия) и Хуан Пабло Варияс (Перу) също отиват към втория кръг.