Германия победи Унгария с 2:0 в двубой от група “А“

...

Германия отива на осминафинал на Евро 2024, победи Унгария с 2:0

Германия победи Унгария с 2:0 в дуел от група “А “ на Евро 2024 и е първият тим, който се класира за елиминациите на шампионата.

Най-добрият на терена през първото полувреме Джамал Мусиала матира отбраната на съперника в 22-ата минута, откакто получи подаване от Илкай Гюндоган при груба неточност в защитата на противника.

Бундестимът задържаше топката и контролираше играта до почивката, само че не съумя да усили задатъка си и даже можеше да е удовлетворен, тъй като попадение с глава на Салай беше анулирано поради засада.

В средата на второто полувреме пристигна времето и за втория удар на Маншафта. Този път Гюндоган приключи невероятна бърза и многоходова акция на своите.

Германия събра цялостен актив от 6 точки и подпечата своето класиране за осминафиналите. След втората си поредна загуба унгарците съществено заплашиха възможностите си за класиране напред.

Източник: skandal.bg