Шампионът на Световното първенство по футбол в Катар ще получи

...

Световният шампион в Катар ще получи 38 млн. евро

Шампионът на Световното състезание по футбол в Катар ще получи 38 милиона евро (42 млн. долара) от наградния фонд на шампионата. Това стана ясно, откакто Световната футболна федерация (ФИФА) разгласи какви ще бъдат наградите за всички 32 отбора, които ще вземат участие в конкуренцията.

Общият награден фонд е повишен с близо 10 %. През 2018 година в Русия той беше 362 млн. евро, а в този момент е 400. Преди осем години в Бразилия той беше малко над 320 милиона евро.

В наградния фонд има планувани награди за всички тимове, които ще бъдат в Катар. Те ще получат по 1,3 милиона $ в подготовка за шампионата, като към тях ще се добави и награда от 8 милиона евро за тези, които отпаднат в груповата фаза.

Осминафиналистите ще получат 11 милиона евро, а тези които се класират на четвъртфиналите - 15 милиона.
Премиите се усилват и с по-предното класиране - отборите приключили на четвърто и трето място, ще получат надлежно 22 и 24 млн. евро. Финалистът в шампионата получава награда 29 милиона.

Преди четири години в Русия първенецът Франция получи малко над 34 милиона евро.
Световното състезание по футбол в Катар ще се организира сред 21 ноември и 18 декември.
Източник: 18min.bg