Шампионът на Словакия Слован (Братислава) допусна втора поредна загуба без

...

Слован отново губи без Божиков

Шампионът на Словакия Слован (Братислава) позволи втора поредна загуба без капитана си Васил Божиков. След като през целия сезон се движеха без проваляне и си осигуриха предварително купата, футболистите на Слован се отпуснха и преди седмица отстъпиха с 0;1 на Дунайска стреда, а през днешния ден не взеха нищо и от гостуването си на Ружомберок.

Тимът от Братислава загуби с 2:3, макар че поведе с гол на Давид Холман още в 7-ата минута. До почивката обаче Щефан Герец и Зинедин Мустеданагич обърнаха резултата в интерес на домакините. През второто полувреме Кристи Чозе направи 3:1 за Ружомберок, а Марин Любичиц върна едно попадение в края.

Слован има 73 точки - с 13 повече от втория Дунайска стреда. Ружомберок е трети с 50 точки.