Шампионът на Франция Пари Сен Жермен допусна изненадваща загуба с

...

Последният във Франция шокира ПСЖ

Шампионът на Франция " Пари Сен Жермен " позволи изненадваща загуба с 1:2 при гостуването си на последния в класирането " Дижон " в мач от 12-ия кръг на Лига 1.

Късметът не бе на страната на играчите на Томас Тухел, които направиха куп пропуски и уцелиха две греди.

Домакините се бориха мъжки и изковаха влиятелната победа с голове на Мунир Чуяр в 45-та и Жондер Кадис в 47-ата минута.

Преди това Килиан Мбапе бе дал преднина в резултата на парижани.

ПСЖ поведе с първото си по-сериозно състояние в Бургундия. Анхел ди Мария лиши една топка пред наказателното поле и незабавно изведе Мбапе, който с технично осъществяване трансферира вратаря на домакините за 0:1.

В 38-ата минута Мбапе падна в наказателното поле, претендирайки за дузпа, само че такава не бе отсъдена.

В добавеното време на първата част Кейлор Навас не се намеси добре и подари топката на Мунир Чуяр, който от близко я вкара в мрежата за 1:1.

В 47-ата минута първенецът на Франция още веднъж бе сюрпризиран неприятно. Кадис се разписа за 2:1 с диагонален удар по земя.

Парижани пробваха да отвърнат на удара, само че по този начин и не съумяха да се разпишат. С пропуски пред вратата на противника се изредиха Ди Мария и Мбапе, а Мауро Икарди и Леандро Паредес нацелиха греди.

С тази победа " Дижон " прекъсна серията от 4 следващи триумфа на парижани. Бургундци се отлепиха от дъното и с 12 точки към този момент са на 18-ата позиция в таблицата.

ПСЖ пък остава отпред с 27 точки и преднина от 8 пред втория " Нант ".
Източник: btvnovinite.bg