Шампионът Барселона загуби гостуването си на Валядолид с 1:3 в

...

В Испания: Валядолид удари Барселона

Шампионът Барселона загуби гостуването си на Валядолид с 1:3 в дуел от 36-ия кръг на испанската Ла Лига.

Каталунците, които към този момент си подсигуряваха купата за сезон 2022/2023, позволиха второ следващо проваляне в шампионата и остават с 85 точки в актива си.

Тимът на Валядолид, който се бори за оставане в елитната дивизия, прекъсна серията си от пет провали в Ла Лига и заема 17-о място с 38 точки, колкото има и 16-ият Кадис, който е с мач по-малко.

Датският бранител на Барселона Андреас Кристинсен си означи автогол още във втората минута на дуела, до момента в който се опитваше да почисти топкаа и Валядолид поведе с 1:0.

Двайсет минути по-късно домакините получиха правото да изпълнят дузпа след нарушаване на Ерик Гарсия против Гонсало Плата и канадският нападател Кайл Ларин повиши на 2:0 задатъка им.

Еквадорецът Плата осъществя третото попадение във вратата на Барселона в 73-ата минута, а в 84-ата Роберт Левандовски се разписа за гостите и оформи крайното 3:1 в интерес на Валядолид, вкарвайки 23-ия си гол за сезона.
Източник: novsport.com