Шалке направи поредна стъпка към класиране в Шампионската лига през

...

Шалке е все по-близо до заветната цел, РБ измъкна труден успех срещу Хановер

Шалке направи поредна стъпка към класиране в Шампионската лига през идващия сезон. " Миньорите " победиха с 2:0 Фрайбург вкъщи в мач от 28-ия кръг на Бундеслигата и записаха пета поредна победа в шампионата.

Първата част мина напълно под диктовката на " кралскосините ", само че играчите на Доменико Тедеско пропиляха няколко положителни обстановки за гол.

Резултатът бе открит малко след час игра, когато Даниел Калиджури се разписа от дузпа. В 65-ата минута голмайсторът на Фрайбург Нилс Петерсен бе изпъден за два жълти картона. Всичко в срещата реши Гуидо Бургщалер в 73-ата минута, когато вкара след пас на Набил Бенталеб и оформи крайното 2:0.

Шалке заема 2-о място във краткотрайното класиране с 52 точки, до момента в който Фрайбург е 14-и с 30 точки.

Шалке 04 победи Волфсбург с 1:0 като посетител
Шалке скапе проектите на Байерн (ВИДЕО)

Автогол и избавена дузпа белязаха мача

Друг от претендентите за място в Топ 4 - Байер (Леверкузен) не съумя да победи вкъщи Аугсбург. Срещата на " БайАрена " приключи без голове. " Аспирините " заемат 5-о място с 45 точки.

Тимът бе изпреварен с точка от Република България (Лайпциг), който реализира сложна победа с 3:2 като посетител на Хановер. Емил Форсберг, Вили Орбан и Юсуф Поулсен вкараха за " биковете ", до момента в който за саксонци се разписаха Салиф Сане и Никлас Фюлкруг.

Снимка 348457
Източник:

Хофенхайм разруши с 6:0 опашкаря Кьолн вкъщи. Серж Гнабри откри резултата в 22-ата минута. Това бе и единственото попадение през първото полувреме. През втората част зинсхаймци се развихриха и нанизаха още 5 гола във вратата на " козлите ". Гнабри се разписа още един път, два пъти това стори Март Ут, а по един гол прибавиха Лукас Руп и Щефан Цубер.

Тимът на Юлиан Нагелсман е 7-и с 42 точки, до момента в който Кьолн е предпоследен с 20 точки.

В последния мач от съботния следобяд Щутгарт и Хамбургер не излъчиха победител - 1:1.