Сезонът в Бундеслигата започна по доста интересен мач. Откриващият мач

...

Шампионът Байерн с грешна стъпка на старта на Бундеслигата

Сезонът в Бундеслигата стартира по много забавен мач. Откриващият мач сред Борусия (Мьонхенгладбах) и Байерн (Мюнхен) предложи същинска драма.

Срещата на " Борусия Парк " приключи при 1:1 откакто домакините поведоха и по този начин баварците се оказаха изоставащи в следствие. Така немският първенец започнаха сезона с неверна стъпка.

В 10-ата минута " зебрите " откриха. Ларс Щиндл пусна извеждащо подаване към Аласан Плеа, който разстреля вратата на Нойер в долния десен ъгъл.

Последваха две положителни опция пред Роберт Левандовски, само че в последна сметка от третия път нападателят съумя да се разпише.

В 43-ата минута, полякът си завоюва пространство в наказателното поле след ъглов удар и приключи с изстерл в долния десен ъгъл за 1:1.
 Бундеслигата се завръща!

Сезонът се открива с мача сред Борусия (М " Гладбах) и Байерн (Мюнхен)

През втората част играта бе много оспорвана. Левандовски и Щиндк се отличиха с пропуски за двата тима.

В последните минути домакините желаеха дузпа, само че след разглеждане от ВАР, такава не беше отсъдена. Две минути по-късно " зебрите " отново желаеха 11-метров углавен удар, само че реферът беше безапелационен.

Така Байерн стартира отбраната на купата си не по най-мечтания метод. За баварците следва среща за Суперкупата на Германия против Борусия (Дортмунд) на 17 август.