Северна Македония започна отлично участието си в новото издание на

...

Стабилно начало за Северна Македония

Северна Македония стартира чудесно присъединяване си в новото издание на Лигата на нациите. Тимът на Игор Ангеловски реализира домакинска победа с 2:1 против Армения в мач от група 2 на Лига C. Другите два тима в групата са Естония и Грузия.

Две попадения от дузпа осигуриха стабилен задатък на македонците още преди почивката. Альоски откри резултата в петата минута, а в 38-ата Несторовски бе прецизен от бялата точка. В самия край гостите стигнаха до почетно попадение, дело на влезлия на почивката Барсегян. Той също се разписа от дузпа.

Двата тима се срещнаха и в първото издание на шампионата, като си размениха по една победа.

Македонците започнаха добре и преобладаваха през първото полувреме, а ранният гол им даде още по-голяма убеденост. Отборът на Армения, който бе без звездата си Хенрик Мхитарян, заиграха по-добре след почивката, само че не съумяха да се върнат в мача. Те въпреки всичко стигнаха до попадение, само че то пристигна доста късно. В добавеното време Барсегян се разписа от дузпа за крайното 2:1.

СЕВЕРНА МАКЕДОНИЯ - АРМЕНИЯ 2:1
1:0 - Альоски (5-д)
2:0 - Несторовски (38-д)
2:1 - Барсегян (94-д)
Лига на нациите 1 кръг, събота 5 септември  Северна Македония 2:1краен резулат  Армения