Седемкратният шампион и защитаващ титлата си от миналия сезон Новак

...

Новак Джокович на 1/4-финал на Аустрелиън Оупън

Седемкратният първенец и защитаващ купата си от предишния сезон Новак Джокович (Сърбия) се класира за 11-и път в кариерата си за четвъртфиналите на Откритото състезание на Австралия по тенис. Поставеният под номер 2 Джокович надви над аржентинеца Диего Шварцман с 6:3, 6:4, 6:4.

След равностойно начало 32-годишният белградчанин направи основна серия от шест следващи гейма, след която взе първия сет и поведе с 3:0 по пътя си към триумфа и във втория. В третата част първенецът осъществя единствен брейк в петия гейм и до края удържа задатъка си.

За място на полуфиналите той ще се изправи против номер 32 Милош Раонич (Канада), който пласира 35 аса при триумфа над вицешампиона през 2018 година Марин Чилич (Хърватия) с 6:4, 6:3, 7:5.

Канадецът направи два следващи пробива, с които си обезпечи триумфа в първия сет и поведе с 3:0 във втория. Той осъществя още един брейк в края на третата част, с цел да победи. Джокович има девет победи в девет мача против Раонич./БТА