Считаният за огромен фаворит за световната титла Аржентина загуби изненадващо

...

Съдийски гаф при отменен гол на Аржентина срещу Саудитска Арабия

Считаният за голям любимец за международната купа Аржентина загуби изненадващо при откриващия си мач на Мондиала против Саудитска Арабия. " Гаучосите " поведоха след дузпа, изпълнена от Лионел Меси при започване на дуела. Те съумяха да вкарат още три попадения през първата част, само че и трите не бяха зачетени поради засада. Второто полувреме стартира злополучно за южноамериканците, които до 65-ата минута позволиха поврат за 1:2.

Оказва се обаче, че при потреблението на нововъведената полуавтоматична система за засади реферите са сбъркали при решението си. Става въпрос за първия анулиран гол на Лаутаро Мартинес, когато при пас на Алехандро Гомес се оказва, че съдиите " в стаичката " взимат под внимание най-близкия до нападателя бранител на Саудитска Арабия.В обществените мрежи даже се появиха фотоси, на които се вижда ясно, че левият защитник на " зелените соколи " Ясер ел Шахрани покрива засадата. При това състояние, Аржентина трябваше да поведе с 2:0 и най-вероятно нямаше да се стигне до огромната изненада.
Източник: novsport.com