Състезателите на спортен клуб Тонус-спорт“ (Пазарджик) спечелиха общо четири медала,

...

„Тонус-Спорт“ с три златни медала от световно първенство и с...

Състезателите на състезателен клуб „ Тонус-спорт “ (Пазарджик) завоюваха общо четири медала, от които три златни и един бронзов, на провелите се 29-то Световно състезание по Шотокан Карате на страните от обединените народи /SKDUN/ и 14-ата Световна купа в Карлови Вари (Чехия).

В конкуренцията взеха присъединяване над 1000 състезатели от 20 страни от целия свят, представители от четири континента.

Семеен кодекс „ Тонус-спорт “ бе показан от общо четирима състезатели - трима каратеки в Световната купа и един участник на Световното състезание, който бе част от националния тим на Българска федерация Шотокан Карате До.

На Световната Купа при деца (възраст 10-11-годишни) в дисциплинираност " Санбон Кумите " златен орден завоюва Симеон Пейчинов, а Ивана Раднева не съумя да се класира в призовата тройка.

При миникадети /юноши младша възраст/ Стойко Раднев бе измежду най-хубавите и в трите дисциплини - златен орден в дисциплинираност „ Санбон Кумите “, златен орден в дисциплинираност " Кихон ипон Кумите " и бронзов орден в дисциплината " Ката ".

На Световното състезание при миникадети /девойки младша възраст/ в дисциплинираност " Ката " 4-то място зае Ивелина Донова.
Източник: marica.bg