Съставите на Кристъл Палас и Брайтън приключиха наравно - 1:1

...

Брайтън пропусна да излезе начело във Висшата лига

Съставите на Кристъл Палас и Брайтън завършиха наедно - 1:1 в последния мач от шестия кръг в британската Висша лига по футбол. Равенството попречи на гостите от Брайтън да излязат на челното място в класирането, като изпреварят водача Ливърпул, който сега има 14 точки, а Брайтън дели второто място с още 5 отбора и 13 точки. Кристъл Палас остава на 15-ата позиция с 6 точки.

В Лондон домакините имаха предимство през първото полувреме и разумно стигнаха до попадение. Отбеляза го Вилфрид Заха от дузпа в добавеното време на първата част. Както се и очакваше, гостите реагираха през втората част и натиснаха противника, с цел да се стигне до изравняването в добавеното време на срещата посредством Нийл Мопе - 1:1.
Източник: bnr.bg