Съставът на Манчестър Юнайтед надигра тима на Брентфорд с 3:1

...

Нов рекорд за Манчестър Юнайтед в Англия

Съставът на Манчестър Юнайтед надигра отбора на Брентфорд с 3:1 като посетител в среща от 17-ия кръг на британското футболно състезание. Този триумф бе под №300 за Манчестър Юнайтед като посетител във Висшата лига.
Домакините можеха да открият резултата в 13-ата минута, само че Матиас Йенсен пропусна. Минута по-късно и Мадс Бек Сьоренсен се размина с гола за Брентфорд.
Диого Далот пропиля първата добра опция за Юнайтед в 26-ата минута, а в 48-ата завърналият се след травма Кристиано Роналдо също не съумя да вкара.
Гостите въпреки всичко стигнаха до гол в 55-ата минута, дело на Антони Еланга, разписал се за 1:0 с глава.
По-малко от 10 минути по-късно и Мейсън Грийнууд вкара за 2:0. Звездата на Юнайтед Кристиано Роналдо напусна играта в 71-ата минута, а единствено шест по-късно Маркъс Рашфорд се разписа за 3:0.
Айвън Тони оформи крайното 3:1 в 85-ата минута, възползвайки се от отбита топка в наказателното поле.
Отборът на Манчестър Юнайтед е седми в класирането с 35 точки, до момента в който Брентфорд остава 14-и с 23. " Червените дяволи " нямаха победа в шампионата през 2022 година след загуба и тъждество в първите два мача.
Източник: bnr.bg