САЩ заявиха, че критериите, по които ще се води разследването

...
САЩ заявиха, че критериите, по които ще се води разследването
Коментари Харесай

Противопоставяне! САЩ отново осъдиха критериите, по които СЗО ще разследва произхода на коронавируса

САЩ обявиха, че критериите, по които ще се води следствието от експертен екип под егидата на Световната здравна организация за произхода на ковид, не са контрактувани транспарантно и не подхождат на контрактувания от страните членки мандат, съобщи Ройтерс.

Гарет Григсби, началник на интернационалния отдел на американското министерство на опазването на здравето, съобщи пред министерската асамблея на СЗО, че страните членки са били осведомени с мандата на проверяващия екип едвам преди няколко дни, съобщи Българска телеграфна агенция.

" Този мандат не е контрактуван по транспарантен метод с всички страни членки. Той и самото следствие наподобяват несъвместими с предоставения от страните членки мандат ", сподели той без повече детайлности.

Правителството на президента на Съединени американски щати Доналд Тръмп по-рано е упреквало СЗО, която е организация на Организация на обединените нации, че е с прокитайска ориентировка, което генералният шеф на СЗО Тедрос Аданом Гебрейесус неведнъж е отричал; то също по този начин упрекна Китай, че е скрил първичния мащаб на епидемията.

На 30 октомври шефът на отдела за изключителни обстановки на СЗО Майк Райън заяви, че екипът от учени под егидата на СЗО и китайските им сътрудници са имали първа виртуална среща по отношение на взаимното следствие за произхода на ковид, който се появи в края на предходната година в Китай. Райън добави, че проверяващите ще стартират работа на терен в точния момент.

В международен мащаб записаните инфектирани с ковид са над 50,74 милиона, а 1,26 млн. са умряли, демонстрира статистиката на Ройтерс.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР