Със служебното правителство започва да се връща държавността. Така президентът

...
Със служебното правителство започва да се връща държавността. Така президентът
Коментари Харесай

Румен Радев: Със служебното правителство се връща държавността

Със служебното държавно управление стартира да се връща държавността. Така президентът Румен Радев разяснява през днешния ден рокадите в министерства и организации, поради които бе остро подложен на критика от ГЕРБ.

Държавният глава отговори и на упреците на някогашния финансов министър Кирил Ананиев за реваншизъм, който описа, че при първия длъжностен кабинет му е бил оказан натиск да уволни шефовете на Национална агенция за приходите и Агенция Митници.  

Днес Радев дефинира това като смешен опит Ананиев да се изкара воин.

“Чистка, прелом и така нататък, вие спомняте ли си къде бяха медиите, когато ръководството на Борисов реализира разгром над цялата администрация над службите за сигурност. Стотици хиляди хора бяха изхвърлени, други се назначаваха. Миналата година единствено в ДАНС бяха освободени 50 души. Мисля, че е време да освободим България от чувството, че има хора незаменими, на които властта по право им принадлежи и те са се сраснали със столовете си. Това са рутинни процедури, сменят се хората на управнически равнища. За два месеца е неуместно да се мисли, че може да се направи проверка на 10 години ръководство, само че новият кабинет е задължен където може да даде светлина по какъв начин се е управлявала страната и където се открият корупционните практики, да бъдат пресечени “, сподели Румен Радев.

Държавният глава разяснява рокадите в министерства и организации в село Руня, където участва в церемонията по разкриване и освещаване на паметника на починалите поданици на селото във войните на България. По-късно тази вечер в Дряновския манастир Румен Радев ще взе участие и в тържествената гала по случай 145 години от Априлската епопея.
Източник: segabg.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР