Съдът остави в ареста петима души, обвинени за участие в

...
Съдът остави в ареста петима души, обвинени за участие в
Коментари Харесай

Съдът остави в ареста петима обвинени за наркоразпространение в София

Съдът остави в ареста петима души, упрекнати за присъединяване в проведена незаконна група за разпространяване на опиати в София. За други двама съдът не дефинира мярка за неотклонение. Определението не е дефинитивно и предстои на обжалване. 

Всички обвинени са привлечени към наказателна отговорност за това, че са взели участие в ОПГ, основана за разпространяване на наркотични субстанции, сподели съдията по време на разглеждането на мярката.

Седемте обвинени бяха арестувани на 27 май при акция на ГДБОП в София.

В правосъдната зала прокурорът сподели, че лицата са работили на територията на столичния ж.к. „ Дружба “, както и в още няколко прилежащи квартала. В хода на интервенцията са открити две депа - едното в апартамент, другото в гараж. Става въпрос за разпространяване на високорискови наркотични субстанции като коноп, MDMA, амфетамин, метамфетамин и кокаин посредством групи в „ Телеграм “, „ Вайбър “ и „ Месинджър “. При претърсванията са открити машина за вакуумиране, парични средства и мобилни телефони. Задържаните са упрекнати, че ежедневно са посещавали жилището в „ Дружба “ и гаражната клетка, откъдето са се снабдявали с наркотичните субстанции и са ги разпространявали, сподели прокурорът.

Според държавното обвиняване няма риск обвинените да се укрият, те са с открита идентичност и са трайно открити в България. Адвокатите желаеха по-леки ограничения за неотклонение като домакински арест и подписка. Според бранителите на база на събраните доказателства и разпитаните очевидци няма данни за проведена незаконна група и е незаконосъобразно да бъдат оставени в ареста. Обвиняемите увериха съда, че няма да пречат на органите на Министерството на вътрешните работи и помолиха за по-лека мярка. 

Софийската градска прокуратура (СГП) ще внесе на следващия ден претенции в съда за взимане на мярка за неотклонение „ задържане под стража “ за седемте задържани и арестувани за период до 72 часа, по отношение на разпространяване на опиати, сподели през вчерашния ден Десислава Петрова, заместител градски прокурор и представител на СГП.


 

FaceBookTwitterPinterest
Източник: tribune.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР