15-годишният от катастрофата в Горна Оряховица излезе от реанимация
15-годишното момче, което пострада тежко в злополуката в Горна Оряховица преди седмица, е изведено от реанимация и към този момент е в детската травматология на " Пирогов ". В сряда там беше преместено и 12-годишното дете, потърпевшо в същия случай, оповестиха от пресцентъра на болничното заведение.
Двете деца бяха с политравма и се наложи да бъдат превозени с хеликоптер заради тежкото им положение след злополуката. Те минаха реанимационно и хирургично лекуване.
Тежката катастнофа стана в Горна Ояховица през нощта против 18 юни, когато 15-годишно момче взе ключовете за колата на татко си и потегли да повози из квартала 4-ма другари, всичките на възраст между 12 и 14 години.
Среднощната разходка приключи в махленски дирек и 5 деца в болница. С два медицински хеликоптера най-тежко потърпевшите момчета - на 12 и 15 година, бяха превозени от болничното летище на МОБАЛ " Д-р Стефан Черкезов " към " Пирогов ". Другите две потърпевши деца останаха в неврохирургията във Велико Търново, едно от момчетата е на домашно лекуване.
Колата се е движела с висока скорост по уличките в кв. " Гарата " на Горна Оряховица. На фрагменти от камери се вижда слалом сред паркирани коли и след това колата се забива в дирек. При огледа се оказало, че невръстният водач се е блъснал поредно в 2 леки коли, два контейнера за боклук и е спрял в дирек и гаражна врата.
Двете деца бяха с политравма и се наложи да бъдат превозени с хеликоптер заради тежкото им положение след злополуката. Те минаха реанимационно и хирургично лекуване.
Тежката катастнофа стана в Горна Ояховица през нощта против 18 юни, когато 15-годишно момче взе ключовете за колата на татко си и потегли да повози из квартала 4-ма другари, всичките на възраст между 12 и 14 години.
Среднощната разходка приключи в махленски дирек и 5 деца в болница. С два медицински хеликоптера най-тежко потърпевшите момчета - на 12 и 15 година, бяха превозени от болничното летище на МОБАЛ " Д-р Стефан Черкезов " към " Пирогов ". Другите две потърпевши деца останаха в неврохирургията във Велико Търново, едно от момчетата е на домашно лекуване.
Колата се е движела с висока скорост по уличките в кв. " Гарата " на Горна Оряховица. На фрагменти от камери се вижда слалом сред паркирани коли и след това колата се забива в дирек. При огледа се оказало, че невръстният водач се е блъснал поредно в 2 леки коли, два контейнера за боклук и е спрял в дирек и гаражна врата.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




