С късни голове Черноморец (Балчик) съвсем съсипа надеждите на Несебър,

...

Черноморец с обрат в края

С късни голове Черноморец (Балчик) напълно унищожи очакванията на Несебър, че може да остане във Втора лига. На градския стадион в Балчик гостите, които се боря за оставане измежду експертите водеха до 88-ата минута, само че позволиха поврат и отстъпиха с 1:2. Успех в дуела от 29-ия кръг на шампионата щеше да изкачи Несебър над зоната на изпадащите. Цачев даде задатък на гостите в 54-ата минута, само че Смирнов в 88-ата минута и Николай Иванов в последната минута, донесоха успеха на Черноморец, който ще играе и следващата година.

Домакините прекъснаха серията си от осем мача без триумф и останаха на 10-то място с 34 точки. Несебър пък е на предпоследното 15-то място с 27 точки, като приключва сезона с домакинство на Монтана.

Черноморец (Балчик) - Несебър 2:1 (статистика)
0:1 Цачев (54)
1:1 Смирнов (88)
2:1 Иванов (90)

Втора лига 29 кръг, неделя 19 май  Черноморец (Балчик) 2:1краен резулат  Несебър