Кирил Десподов стана шампион на Гърция, след като неговият ПАОК

...

Десподов и ПАОК станаха шампиони на Гърция

Кирил Десподов стана първенец на Гърция, откакто неговият ПАОК завоюва дербито на Солун против Арис с 2:1 като посетител в последния кръг на шампионата. Футболист №1 на България игра към половин час при успеха, а с триумфа отборът събра 80 точки в крайното класиране - на 2 пред АЕК Атина, който завоюва безпроблемно с 3:0 вкъщи против ПАС Ламия.

ПАОК поведе през първото полувреме посредством Брандън Томас. Символичните домакини изравниха малко след почивката, само че в 62-ата минута Тайсон оформи крайния резултат. Четири минути по-късно на терена се появи Десподов, който размени точно Тайсон. В 78-ата минута „ черно-белите “ останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Йоанис Михалидис.

ПАОК ликува с купата за първи път от 2019 година и общо за четвърти в клубната си история.
Източник: euronewsbulgaria.com