С гол на Димитър Митков отборът на Локомотив (София) победи

...

В мач за престиж Локомотив (Сф) победи Пирин с 1:0

С гол на Димитър Митков тимът на Локомотив (София) победи Пирин (Благоевград) с 1:0 мач от 31-ия кръг на Първа лига по футбол. Двата тима си подсигуряваха оставане в елита още преди срещата и дуелът бе само за авторитет.

На Националния стадион „ Васил Левски “ единственото попадение падна в 37-а минута. Мики Орачев центрира и Димитър Митков с глава осъществя за 1:0. Пирин стигна до попадение в 62-а минута, когато Станислав Костов вкара след центриране на Петър Занев, само че голът бе анулиран поради засада. Пет минути преди края Локомотив можеше да означи втори гол, само че Фране Чиряк стреля около лявата греда.

Преди това Ботев Враца и Царско село приключиха 0:0.

Двубоите от заключителния кръг са на 21 май: Царско село - Локомотив и Пирин - Ботев. С по 33 точки Пирин и Локомотив са на 11-та и 12-та позиция и си подсигуряваха местата в елита през идващия сезон. Ботев е на 13-то място с 25 т., толкоз има и 14-ият Царско село. Предпоследният в крайното класиране ще играе бараж за Първа лига против четвъртия от Втора, а последният отпада.
Източник: bnr.bg