С българския вратар Димитър Митов неговият Кеймбридж Юнайтед поднесе най-голямата

...

Феноменален българин и Кеймбридж поднесоха сензацията във ФА Къп

С българския вратар Димитър Митов неговият Кеймбридж Юнайтед сервира най-голямата изненада до този миг от третия кръг във ФА Къп. Четвъртодивизионният тим съкруши с минималното 1:0 Нюкасъл Юнайтед като посетител и продължи напред, а свръхестествен мач за „ жълтите “ направи родния пазач – Митов.

Българинът направи общо седем спасявания, като повече от половината от тях бяха с витално значение, предотвратявайки сигурни голове за „ свраките “, които пробваха всеячески да поразят вратата му, само че нашенецът не разреши това нещо на „ Сейнт Джеймсис Парк “ да се случи.

Единственият гол в северна Англия падна в 57-ата минута, когато Джо Айрънсайд приключи нахлуване на гостите, а попадението бе обсъждано дълго време за засада. При построяването на нападението в действителност играч на Кеймбридж бе в такава, само че допиране от Джонджо Шелви обезврежда нередовната му позиция, след което пристигна голът за гостите.

Особено зашеметяващо бе спасяването на Митов в добавеното време на срещата, когато българинът парира мощен удар с глава на Жоелинтон.

Българинът пък бе определен за Играч на мача след вездесъщите си изяви в Тайнисайд и бе огромният воин за триумфа на своя отбор.